Thirrje për pjesëmarrje në Grupin e përdoruesve të ardhshëm EOSC

Thirrje për pjesëmarrje në Grupin e përdoruesve të ardhshëm EOSC

Projekti “EOSC Future” ka një thirrje të hapur për të gjithë studiuesit e interesuar nga fusha të ndryshme shkencore që të aplikojnë për pjesëmarrje në aktivitetet për bashkë-dizajnimin dhe vërtetimin e shërbimeve të ardhshme EOSC në nivelin e përdoruesit.

Ky grup prej të paktën 200 përdoruesish të EOSC, i quajtur Grupi i Përdoruesve të Ardhshëm EOSC, duhet të kontribuojë dhe komentojë zgjidhjet e zhvilluara nga projekti dhe të promovojë arritjet e projektit në komunitetin më të gjerë kërkimor shkencor.  Aktivitetet pritet të zgjasin deri në shtator 2023

Afati i aplikimit është 15 shtator 2021, në lidhjen e mëposhtme, ku mund të lexoni informacion shtesë në lidhje me thirrjen

https://eosc-portal.eu/call-researchers-shape-eosc-future-solutions?utm_source=Email&utm_medium=Email&utm_campaign=Consortium-mail&utm_content=User-Group-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.