Regjistri i Palëve të Interesuara të Shoqatës EOSC

Regjistri i Palëve të Interesuara të Shoqatës EOSC

Shoqata EOSC është pikë qendrore referuese për palët e interesuara të tilla si financuesit e kërkimit, politikëbërësit, organizatat që kryejnë kërkime dhe operatorët e infrastrukturave kërkimore, që kontribuojnë në formësimin e zhvillimeve të ardhshme të Resë Evropiane të Shkencës së Hapur (EOSC). Shoqata synon të sigurojë një zë të vetëm evropian me qëllim të avokimit dhe përfaqësimit të të gjithë palëve të interesuara në mënyrë kolektive. Ai lehtëson komunikimin, shtrirjen dhe angazhimin me anëtarët dhe vëzhguesit e tij, ofruesit e shërbimeve të jashtme, komunitetet kërkimore, organizatat e palëve të interesuara dhe shoqërinë në tërësi për të siguruar transparencë, dhe promovon Shkencën e Hapur për të mirën e të gjithëve.Ju keni qenë aktivisht i përfshirë në projekte dhe aktivitete të lidhura me EOSC në të kaluarën. Për të mbajtur kontakte në përputhje me GDPR-në me ju dhe për të thelluar bashkëpunimin tonë në të ardhmen, ju ftojmë të plotësoni regjistrin e palëve të interesuara si më poshtë. Regjistri i palëve të interesuara do të jetë i hapur deri më 29 tetor 2021.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.