EOSC Future e hap Konkursin e parë të RDA-së

EOSC Future e hap Konkursin e parë të RDA-së

Si pjesë e projektit EOSC Ardhmëria, Aleanca e të Dhënave të Kërkimore (RDA) po shpall thirrje për propozime për të përmirësuar kornizat e të dhënave teknike për Renë Shkencore të Hapur Evropiane (EOSC). Këto propozime duhet të fokusohen në ruajtjen, optimizimin dhe dokumentimin e kornizave ekzistuese në përputhje me rezultatet dhe rekomandimet e RDA-së. Aplikuesit mund të paraqesin propozimin e tyre deri më 29 Tetor 2021, ora 16.00 CEST përmes Platformës së Granteve të Ardhshme EOSC.Grantet e max. 12 500 € do të jepen gjatë jetës së projektit EOSC Future. Thirrjet e mëtejshme me një fokus të ngjashëm mund të hapen në 2022 dhe 2023.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.